Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu


Základné informácie:

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Veríme, že každý mladý človek má potenciál uspieť a príležitosti na dobré vzdelanie mu v tom môžu pomôcť.

Program je súčasťou celosvetovej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu a už od roku 1956 podporuje mladých ľudí naprieč spoločnosťou v 140 krajinách po celom svete na ich ceste k samostatnosti, sebavedomiu, úspechu v živote a sociálnemu cíteniu.

Slovenská Národná kancelária získala akreditovanú licenciu 30. marca 2016 a od apríla pracujeme na rozšírení programu do ďalších krajov Slovenska od septembra 2016. 

Ako sa zúčastniť?

Rád čelíš výzvam? Chceš sa dozvedieť viac o sebe a naplno rozvinúť svoj potenciál? Zapoj sa do Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu, zaži dobrodružstvo a získaj ocenenie, ktoré ti otvorí dvere do sveta.

Na cestu programom DofE sa môžeš vydať v ktorejkoľvek organizácii, kde na teba čaká vyškolený mentor a ďalší mladí ľudia zapojení do programu – takzvané Miestne centrum DofE - na našej škole.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke projektu.

DofE na našej škole: 

Kontaktné osoby:

  • Mgr. Alena Koltášová
  • Mgr. Ľudmila Dratvová
  • Mgr. Mikuláš Lukáč, PhD.


Doterajšie úspechy